CL31B105MOFNNWE Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Shenzhen Hefengxin Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Samsung Electro-Mechanics
Model Number : CL31B105MOFNNWE
Place of Origin : South Korea
MOQ : 1
Payment Terms : T/T
Delivery Time : 5-8 work days
Packaging Details : SMD/SMT
product : Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Installation style : SMD/SMT
allowance : 20 %
package/box : 1206 (3216 metric)
encapsulation : Reel,Cut Tape,MouseReel
Product type : Ceramic Capacitors
Contact Now
Manufacturer: Samsung Electro-Mechanics
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 1 uF
Voltage rating DC: 16 VDC
Dielectric: X7R
Tolerance: 20%
Shell code-in: 1206
Shell code-mm: 3216
Termination type: SMD/SMT
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+125c
Length: 3.2 mm (0.126 in)
Width: 1.6 mm (0.063 in)